"ალიანს ჯგუფი ლიზინგმა" მონაწილეობა მიიღო „საქართველოს დაწყებითი განათლების პროექტში“ (G-PriEd), რომელსაც აშშ საერთაშორისო განვითარების სააგენტო (USAID) პარტნიორ ორგანიზაციებთან (Junior Achievement, „საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტრო“ და ბიზნესის წარმომადგენლები) ერთად ახორციელებს 39 სკოლაში 4,000 მოსწავლესთან 2015-2016 სასწავლო წლის მანძილზე.
პროექტის მიზანია დაწყებითი კლასების მოსწავლეებისთვის ბიზნესის უნარ-ჩვევების სწავლება. პროექტის ფარგლებში მოსწავლეები აითვისებენ ისეთი მნიშვნელოვან ბიზნეს უნარ-ჩვევებს, როგორებიცაა კრიტიკული აზროვნება, პრობლემების გადაჭრა, კომუნიკაცია, თანამშრომლობა, დასაქმებისთვის მზაობა, ფინანსური წიგნიერება და მეწარმეობა. ამ უნარ–ჩვევების ადრეულ ასაკში განვითარების შედეგად, მოსწავლეები უკეთ იქნებიან მომზადებულნი ზრდასრულ ასაკში სამუშაო საქმიანობის დასაწყებად.
"ალიანს ჯგუფი ლიზინგის" მოხალისეებმა პროექტის ერთ–ერთი პროგრამა – „ფულზე მეტი“ – გააცნეს 45–ე საჯარო სკოლის VI კლასელებს 45-წუთიანი გაკვეთილების სახით.

"Alliance Group Leasing" participates in the project of the United States Agency for International Development (USAID)
"Alliance Group Leasing" participated in the “Georgia Primary Education Project” (G-PriEd), which has been carried out by the United States Agency for International Development (USAID) together with the partner organizations (Junior Achievement, Ministry of Education and Science of Georgia and business representatives) in 39 schools with 4,000 students during 2015-2016 academic year.
The project objective is to teach business skills to the students of primary schools. Within the framework of the project, the students will develop important skills such as critical thinking, problem solving, communication, collaboration, employment readiness, financial literacy and entrepreneurship. As a result of development of these skills at an early age, the students will be more prepared for starting work as adults.
Volunteers of “Alliance Group Holding" taught one of the programs of the project – “More than Money” – to VI graders of public school #45 via 45-minute lessons.